Home Prázdninové pobyty

PostHeaderIconPrázdninové pobyty

(jarní, velikonoční, letní, podzimní)

Ve vybraných lokalitách na Území celé ČR

Ozdravné pobyty:

Jsou dominantní pro zlepšení celkového stavu /40 dní v roce/. Děti si zvykají na správný denní režim, pravidelné podávání léků, dávkování zátěže a odpočinku a poznávají, že i s handicapem lze prožít normální život bez posměchu dětí a přehnaných zákazů a omezení dospělých. Tato všestranná a přitom individualizovaná péče má velký význam pro jejich život. Automatizují si návyky, potřeby a postoje, kterými se pak řídí. Děti mají  dopolední zdravotní program tzv. „kolečko“: zdravotní TV, gymmíče, posilovnu, masáže, masáže lávovými kameny, saunování, arteterapii, ergoterapii aj. Dále zdravotní osvětu, základy 1.pomoci, individuální pohovory s lékařem,  plavání a hydroprocedury v aquaparcích nebo koupalištích.  Odpolední a večerní program přirozeně prolíná do aktivit s ostatními dětmi.

Ve společném odpoledním programu se zapojují do celotáborové hry, dalších  sportů, olympiád, turistiky, výletů a her v klubovně i přírodě. Společný večerní program směřuje k rozvoji kreativity, „večery básníků“, „večery pod lampou“, vernisáže, vlastní divadelní představení, zpívání s kytarou a další aktivity. Prožitkovost zvyšují diskotéky, zábavné filmy, soutěživé hry, stezka odvahy aj. Na závěr celotáborové hry pořádáme  společné divadelní představení, do kterého jsou zapojeny všechny děti /ukázky jsou na našich www stránkách v sekci Videa/. Vždy jde o naši tvorbu podpořenou aktivitami dětí.

Neformální vzdělávání:

Každoročně předáváme dlouholeté zkušenosti s péčí o handicapované mladým lidem z celé ČR, kteří mají zájem nemocným dětem pomáhat. Školení probíhá v podmínkách bezprostřední praxe při ozdravných pobytech, klubových a víkendových aktivitách a navazujícím teoretickým seminářem s přednáškami předních odborníků.

 

PostHeaderIconLokality které využíváme k dlouhodobějším pobytům

Volíme vždy rekreační zařízení v čisté, krásné přírodě s lesy a možností koupání. Objekty mají rehabilitační zařízení nebo prostory, které si vybavujeme vlastními zdroji. V blízkosti jsou  aquaparky, farmy pro hipoterapii, podmínky pro letní i zimní sporty a řada historických zajímavostí pro turistické výlety. Jde především o RZ Relax Hnačov v podhůří Šumavy, event. RZ Loutí v rekreační oblasti Slapy aj.

RZ Relax Hnačov se nachází u lesa, v krásné přírodě šumavského podhůří, v těsné blízkosti velkého hnačovského rybníka s možností koupání a provozování vodních sportů. Má vlastní relaxační, rekondiční a regenerační zařízení pro posilování, masáže, masáže lávovými kameny, infrasaunu aj. Ubytování je v prostorných  4 lůžkových pokojích s WC a umyvadlem s teplou vodou. Každý bungalov má vlastní sprchy nebo sprchové kouty na pokojích. Klubovny jsou vybaveny TV, videem, minikinem, krbem, kulečníkem a akváriem. V areálu se dále nachází dětské hřiště, hřiště na volejbal, kopanou, minigolf, ohniště, mini zoo.  V blízkosti je aquapark v Horažďovicích, a řada historických objektů.